Nazizmu nigdy więcej na Allegro!

6ba.JPG

Od 2009 roku wspieramy ogólnopolską kampanię Stowarzyszenia NIGDY WIĘCEJ i Fundacji KLAMRA. Prosimy o wysyłanie apelu do Allegro.
Dariusz Paczkowski, pomysłodawca i koordynator ogólnopolskiej kampanii „Nazizmu nigdy więcej na Allegro”

Prosimy o wysyłanie Apelu na adres Rzecznika Prasowego Grupy Allegro pawel.klimiuk@allegro.pl

Popieram apel Stowarzyszenia NIGDY WIĘCEJ i Fundacji KLAMRA, dotyczący zakazu sprzedaży na Allegro odzieży i gadżetów propagandowych z symboliką nazistowską i rasistowską oraz pism, druków zwartych, wydawnictw książkowych i muzycznych rozpowszechniających takie ideologie. Licytacje tego typu są jednym ze sposobów pochwalania faszyzmu – Polska jest krajem boleśnie doświadczonym przez jego zbrodnie. Nie mogę zgodzić się na obojętność wobec odradzania się tego zjawiska.

5.JPG

Hitler schodzi na Allegro. Gazeta Wyborcza »
Kampanie społeczne »
Wykurzą swastyki z sieci. GW »

Oto niektóre osoby, które już poparły Apel:

Uważam, że na Allegro nie powinno być przedmiotów, które w jakikolwiek sposób nawołują do nienawiści rasowej. Szczególnie dotyczy to przedmiotów ze znakami faszystowskimi. każde odwoływanie się do nienawiści niszczy nasze życie.
Janina Ochojska-Okońska, Polska Akcja Humanitarna

Z przykrością i oburzeniem przyjąłem fakt, że na popularnym i lubianym forum Allegro dopuszcza się handel symbolami formacji, które w sposób jawny nawołują do nienawiści rasowej i z uwielbieniem odwołują się do nazistowskiej przeszłości. Jako uczestnik licytacji protestuję przeciwko tego typu praktykom, które podważają do tej pory sympatyczny wizerunek Allegro.
Krzysztof SKIBA, zespół Big Cyc

P3211046.JPG

To jakiś ponury żart historii, że w kraju który doświadczył tak tragicznych strat podczas hitlerowskiej okupacji i komunistycznego systemu jest wielu ludzi fascynujących się pamiątkami po zbrodniarzach. Ale nie oni są niebezpieczni. Niebezpieczni są ci, którzy umożliwiają im nieskrępowany handel i wymianę owych smutnych przedmiotów. Uważam, że pomoc taka jest kompromitująca, zwłaszcza, że zabrania tego polskie prawo. Nie popierajmy kultywowania faszyzmu i komunizmu w żadnej formie!!!
Krzysztof Grabowski, zespół Dezerter

Popieram apel Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”dotyczący zakazu sprzedaży na Allegro odzieży i gadżetów „propagandowych” z symboliką nazistowską i rasistowską oraz pism,drukówzwartych, wydawnictw książkowych i muzycznych rozpowszechniających takie ideologie. Licytacje tego typu są jednym ze sposobów pochwalania faszyzmu – Polska jest krajem boleśnie doświadczonym przez jego zbrodnie. Nie mogę zgodzić się na obojętność wobec odradzania się tego zjawiska.
dr Maciej Kozakiewicz, Uniwersytet Łódzki

Jako społeczeństwo jesteśmy po różnych katastrofach. Tolerowanie rasizmu i nazizmu nawet w postaci gadżetów jest niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Ta akcja jest potrzebna.
Paweł Łukasiak, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

Zdecydowanie popieram Apel Stowarzyszenia Nigdy Więcej dotyczący usuwania z Allegro licytacji gadżetów lub części garderoby o jednoznacznie nazistowsko-rasistowskim przesłaniu oraz wydawnictw książkowych i muzycznych propagujących taką ideologię. Nawet same te symbole poprzez przesłanie, jakie ze sobą niosą, nawołują do nienawiści na tle etnicznym czy rasowym. Wobec takich postaw nie można być obojętnym. Ich tolerowanie może bowiem prowadzić do eskalacji tego zdecydowanie negatywnego zjawiska.
Witold Klaus, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej

Podpisuję sie pod apelem o niewystawianie na sprzedaż w Allegro gadżetów z nazistowskimi i neonazistowskimi symbolami.
Paweł Huelle, pisarz

Popieram apel Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” dotyczący zakazu sprzedaży na Allegro odzieży i gadżetów „propagandowch” z symboliką nazistowską i rasistowską oraz pism, druków zwartych, wydawnictw książkowych i muzycznych rozpowszechniających takie ideologie.
Krzysztof Czyżewski, Fundacja Pogranicze

6.JPG
8 lat 42 tygodnie temu
allegro.png

Sąd Najwyższy: Allegro podlega krytyce. Logo z „piorunami” SS zamiast „LL” nie było bezprawne. Grafikę wykonała Grupa Zawleczka w ramach kampanii społecznej „Nazizmu nigdy więcej na Allegro” prowadzonej od 2009 roku przez Stowarzyszenia NIGDY WIĘCEJ i Fundacji KLAMRA i 3fala.art.pl. . Więcej »

Gazeta Wyborcza »

Prosimy o wysyłanie apelu do Allegro.

Popieram apel Stowarzyszenia NIGDY WIĘCEJ i Fundacji KLAMRA, dotyczący zakazu sprzedaży na Allegro odzieży i gadżetów propagandowych z symboliką nazistowską i rasistowską oraz pism, druków zwartych, wydawnictw książkowych i muzycznych rozpowszechniających takie ideologie. Licytacje tego typu są jednym ze sposobów pochwalania faszyzmu – Polska jest krajem boleśnie doświadczonym przez jego zbrodnie. Nie mogę zgodzić się na obojętność wobec odradzania się tego zjawiska.

img_1923.jpg
9 lat 1 tydzień temu
p5161874.jpg
  • p5161872.jpg
  • p5161870.jpg

Od 2009 roku trwa kampania społeczna „NAZIZMU NIGDY WIĘCEJ NA ALLEGRO”. mająca na celu usunięcie z serwisu aukcyjnego współcześnie produkowanych materiałów neofaszystowskich i rasistowskich. Poznań 2015.

10 lat 10 tygodni temu
unnamed-7.jpg

Od wielu lat faszystowska ideologia propagowana jest za pośrednictwem Allegro… Pomóż nam z tym skończyć! »

10 lat 19 tygodni temu
20140110_073116.jpg

Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ i Fundacja KLAMRA proszę o wysyłanie do Allegro naszego apelu.

Prosimy o wysyłanie Apelu na adres Rzecznika Prasowego Grupy Allegro pawel.klimiuk@allegro.pl

*Popieram apel Stowarzyszenia NIGDY WIĘCEJ i Fundacji KLAMRA, dotyczący zakazu sprzedaży na Allegro odzieży i gadżetów propagandowych z symboliką nazistowską i rasistowską oraz pism, druków zwartych, wydawnictw książkowych i muzycznych rozpowszechniających takie ideologie.