o 3fali

3fala.art.pl jest obecnie projektem społeczno/artystycznym, do którego zapraszam różne osobowości, artystów, działaczy społecznych oraz uczestników warsztatów, które prowadzę w całym kraju. A oto, jak się to zaczęło.

d9.jpg

Trzecią Falę założyliśmy wspólnie z Błażejem Sobańskim w 1998 roku w Bielsku-Białej. Spisaliśmy zasady, nasz kodeks i cele działania. Doświadczeniach jakie wyniosłem z zakładanego przeze mnie Frontu Wyzwolenia Zwierząt – FWZ oraz Grupy Antynazistowskiej – GAN, którą współtworzyłem z Marcinem Kornakiem, przekonały mnie, że to dobry kierunek rozwoju.

Nazwa ma podkreślić, że pamiętając o pierwszej fali szablonowego przesłania lat 80.tych w Polsce i drugiej fali nastawionego przeważnie na formę graffiti, zaczynamy coś nowego, trzecia falę, która miała przypominać o dobrych rodzimych tradycjach malowania z przekazem społecznym, ekologicznym i politycznym. Trzecia Fala stała się nieformalnym ruchem, który w swym szczytowym momencie działał w 17 miastach. Więcej dowiecie się z naszej Archiwalnej strony. Świat się zmienia i czas również, ewolucja jest niezbędna, by na fali sunąć do przodu… Trzecia Fala z przekazem społecznym, by inspirować, pomagać i tworzyć!

Dariusza Paczkowskiego 3fartprojekt@gmail.com, 691 314 234

  • P3210957.JPG
  • 5dd.JPG
  • 42.JPG