Warsztaty graffiti/street art
Warsztaty przygotowujemy i prowadzimy zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem (czas trwania, temat przewodni, liczba osób) dla rożnych grup wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy), etnicznych, o różnorodnej specyfice i niepełnosprawności (z autyzmem, zespołem Aspergera, z uzależnieniami: alkohol, narkotyki). Podczas zajęć uczniowie projektują i tworzą własnoręcznie. Dzięki emocjonalnemu zaangażowaniu w powstawanie malowidła, wiedza na temat przewodni zapada na długo w pamięć. Podczas zajęć uczestnicy mogą malować zarówno na przeznaczonej do tego celu ścianie, płytach OSB, bawełnianych koszulkach lub torbach ekologicznych. Graffiti wykonane na ścianie w przestrzeni publicznej zwiększa długotrwały efekt edukacyjny na całą lokalną społeczność. Malowidło takie może powstać na zniszczonej przez wandali ścianie, co daje dodatkowe możliwości edukacyjne i poprawia walory estetyczne przestrzeni publicznej. Duży nacisk podczas warsztatów kładziony jest także na zasady legalnego malowania graffiti, aby nie były niszczone zabytki, obiekty sakralne czy odnowione elewacje. Poprzez udział w zajęciach uczestnicy poznają podstawy dobrych postaw obywatelskich, dbania o swoje najbliższe środowisko, poszanowania mienia społecznego. Uczą się także zasad pracy zespołowej. Mamy wieloletnie doświadczenia w prowadzeni tego typu zajęć w zakresie: praw człowieka, edukacji regionalnej, ochrony środowiska, promocji wiedzy historycznej czy wolontariatu.
Zobacz katalog z recenzjami zajęć »
Poniżej nasza propozycja standardowych zajęć warsztatowych. Zapewniamy wszelkie niezbędne narzędzia, materiały warsztatowe i farby (wystawiamy rachunek). Potrzeby: pomieszczenie warsztatowe, stoliki, krzesła, ekran.
Szczegóły i kontakt:
e-mail: 3fartprojekt@gmail.com tel.: 691 314 234
Warsztaty 3 dniowe (3 x po 6 godzin). Przewidziane dla 15–20 osobowej grupy. Temat przewodni można dostosować stosownie do zapotrzebowania np.: ekologia, prawa człowieka, tolerancja, edukacja regionalna. Przebieg warsztatów:
Dzień pierwszy
1. Zajęcia w kręgu. (Czas 30 min.) Po powitaniu przedstawiony zostanie uczestnikom plan zajęć i cel warsztatu. Uczestnicy dzielą się swoimi opiniami na temat przesłania muralu. Uczestnicy dzielą się swoimi opiniami na temat.
2. Wykład dotyczący graffiti zaangażowanego społecznie na przykładzie działań grupy 3fala, uzupełniony pokazem slajdów. (Czas 1 godzina) Szczególny nacisk podczas prezentacji kładziony jest na zasady legalizacji graffiti, aby nie niszczone były zabytki, obiekty sakralne czy odnowione elewacje.
3. Zapoznanie się z techniką szablonu, przygotowanie projektów oraz wycinanie wzorów. (Czas 3 godziny). Zaczniemy od przedstawienia idei projektu graffiti, który wspólnie będzie realizowany.
4. Przygotowanie podkładu / tła na ścianie. (Czas 2,5 godziny). Część uczestników zacznie przygotowywać ścianę już w trakcie trwania wycinania szablonów. (dobrze jak miejsce na warsztat będzie blisko miejsca gdzie malujemy)
5. Zajęcia w kręgu. (Czas 30 min.). Podsumowanie dnia i pożegnanie.
Dzień drugi
1. Zajęcia w kręgu. (Czas 30 min.). Po powitaniu uczestnicy dzielą się wrażeniami z poprzedniego dnia.
2. Dokończenie wycinania szablonów oraz praca przy malowaniu graffiti na ścianie. (Czas 5 godziny). Część uczestników zacznie już malować ścianę w trakcie, gdy część osób będzie jeszcze wycinać szablony. Rozdawanie przechodniom ulotek informacyjnych.
4. Zajęcia w kręgu. (Czas 30 min.). Podsumowanie warsztatów pożegnanie.
Dzień trzeci
1. Zajęcia w kręgu. (Czas 1 godz.). Po powitaniu uczestnicy dzielą się wrażeniami z poprzedniego dnia oraz przygotowujemy się do konferencji prasowej – omówienia zasad współpracy z mediami.
2. Dokończenie malowania, konferencja pasowa, podczas której uczestnicy nadal malują. Rozdawanie przechodniom ulotek informacyjnych. (Czas 4,5 godz.)
3. Zajęcia w kręgu. (Czas 30 min.). Podsumowanie warsztatów pożegnanie.
Warsztaty malowania na bawełnianych torbach lub koszulkach
Zajęcia rozpoczyna wykład z pokazem slajdów na temat murali i street artu zaangażowanych społecznie na przykładzie działań Fundacji Klamra i 3fala.art.pl Uczestniczki i uczestnicy mogą w ten sposób zainspirować się, by samodzielnie zaprojektować własny wzór szablonu z przesłaniem. Następnie własnoręcznie będą wycinać i odbić swój szablon na bawełnianych torbach lub swoich bawełnianych koszulkach jasnego koloru. Nadruki wykonywane są specjalną farby do tkanin.
Potrzebny będzie rzutnik i ekran, sala z krzesłami i stolikami. Przewidywany czas dla grupy 15–20 to 3–5 godz.
- 1
- 2
- 3
- 4
- następna ›
- ostatnia »